Zrób test, czy masz się o co martwić.

Gdzie rodzą się zmartwienia? Skąd pochodzą i dlaczego lubią mieszkać w naszym sercu siejąc spustoszenie? Tak naprawdę martwienie się to tylko kolejna twarz lęku, który tym razem pod przykrywką troski sprawia, że czujemy się źle i co więcej powodujemy, że ci, o których się martwimy, także czują się nieswojo.


Dlaczego martwienie się jest dla nas i innych niedobre? Zmartwienie to lęk, a lęk to uczucie związane z jakimś obrazem, niechcianą wersją przyszłości. Np. martwiąc się o pieniądze tak naprawdę boimy się scenariusza biedy, martwiąc się o partnera boimy się samotności, martwiąc się o dzieci boimy się niepowodzenia. Więc to bieda, samotność i niepowodzenie królują i rządzą naszym życiem. Dlatego martwienie się jest dodatkowym i absolutnie niepotrzebnym stresem psychologicznym, który dodajemy sobie na deser, tak jakby sama rzeczywistość była niewystarczająco stresująca! Jakie to szalone!


Źródłem zmartwienia jest brak energii w brzuchu, który gdy jest wypełniony energetycznie daje nam poczucie stabilizacji, solidności, pewności. Gdy mówię o wypełnionym brzuchu nie mam na myśli okrągłego sadełka, ale o życiowej witalnej energii niewidzialnej dla oka, ale którą można poczuć np. poprzez temperaturę brzucha, a także przez siłę pleców i nóg.

Gdy czytasz teraz ten artykuł możesz z łatwością sprawdzić, czy Twój brzuch jest wypełniony energetycznie. Wystarczy, że odpowiesz na poniższe pytania. Jeśli odpowiedziałeś na więcej niż połowę pytań pozytywnie, oznacza to, że masz dobrą kondycję i „nie masz się o co martwić”😊

1. Zwykle jestem w stanie oddychać naturalnie i komfortowo

2. Zwykle mogę chodzić cały dzień, nie czując zmęczenia

3. Czuję, że mam silne ręce i nogi

4. Mam prosty kręgosłup i nie odczuwam bólu pleców ani lędźwi.

5. W nocy śpię głęboko i zdrowo

6. Mam dobre trawienie i regularne wydalanie

7. Mam czas zajmować się swoim hobby

8. Moje ciało na ogół wydaje mi się bardzo lekkie

9. Optymistycznie patrzę na świat

10. Nawet jeżeli coś mnie smuci, nie przeszkadza mi to w prowadzeniu aktywnego życia

11. Akceptuję trudności i traktuję je jako okazję do rozwoju

12. Zawsze jestem gotowy pomagać innym, gdy tego potrzebują.26 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by Ola Mason.