Zaprojektuj nową wersję

Updated: Feb 29, 2020

Siebie? Niekoniecznie, w końcu to Ty, w takim kształcie jakim jesteś teraz, przetrwałaś najtrudniejsze momenty swojego życia. Jesteś silna i mądra. Tego nie musisz zmieniać. Chcesz dobrze dla siebie i najbliższych, zaprojektuj więc swój czas tak, aby wszystko i każdy dostał to, czego potrzebuje.

W moim życiu miałam momenty, kiedy poświęcałam się pracy i tylko pracy, nie miałam czasu dla rodziny, ani dla siebie, zaniedbywałam wszystkie inne sfery życia. To nie był najlepszy okres. Bywały też momenty, kiedy poświęcałam się tylko rodzinie, zgalopowana w trosce o dobro innych, utonęłam w domowych i rodzinnych obowiązkach, co także nie wyszło mi na dobre. Zapomniałam w tym wszystkim o sobie. I pamiętam też takie okresy w moim życiu, kiedy ani rodzina, ani praca, ani nic innego nie było tak ważne, jak mój własny dobrostan. W pewnym momencie, gdy już wypełnisz siebie na maksa, powstaje pytanie „co dalej?”

Z tych doświadczeń płynie jeden wniosek, harmonia i zadowolenie płyną z umiejętności podzielenia swojego czasu i uwagi na wszystkie ważne sfery życia. U mnie to są trzy obszary: ja i moje zdrowie, rodzina i ich potrzeby, praca i pieniądze. Najszczęśliwsza jestem, gdy każdego dnia mam okazję popracować w każdym z tych obszarów i z takim postanowieniem wchodzę w Nowy Rok 2020.

Pragnę i liczę na to bardzo, że będę mogła zrealizować się na różnych polach, nie zaniedbując żadnego z nich, a gdy pojawi się trudność, odnajdę siłę, aby sprostać wyzwaniom. Chyba to jest też największa moja nauka z poprzedniego roku 2019 – umiejętność nie poddawania się, ale odnalezienie siły w innym obszarze. Jeśli w pracy nie idzie dobrze, poszukaj otuchy w rodzinie, ona doda Ci siły i wsparcia. Jeśli w związku przechodzisz przez trudny okres, poszukaj wsparcia w sobie samym, znajdź czas na medytację. A jeśli wszystko idzie nie tak, jak powinno, zrób sobie przerwę, wyłącz telefon, wyjedź na weekend, odetchnij, odpocznij, nabierz dystansu. Najważniejsze jednak, nigdy się nie poddawaj, w końcu jesteś silna i mądra, gdyby tak nie było, nie byłoby Ciebie w tym momencie w ogóle.

I tego Wam życzę Kochani na ten Nowy Rok 2020, dystansu i trzeźwości myślenia, umiejętności odsunięcia emocji na bok, inteligencji i współczucia, a w najtrudniejszych momentach szacunku i zaufania do siebie samego.


Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy i chciałbyś się odwdzięczyć, możesz skorzystać z przycisku do płatności charytatywnych na dowolną kwotę „donate”, który znajduje się na głównej stronie w zakładce Ola. Dziękuję.


24 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by Ola Mason.