Uzdrawianie Emocji

Praktykujemy metody uzdrawiania, aby przywrócić zdrowie dla naszego ciała. Zdrowie to jednak nie tylko sfera fizyczna i dobra kondycja organów wewnętrznych. Zdrowie to także zrównoważone emocje i spokojne, pozytywne myśli. Jeśli brakuje nam zdrowia, poszukujemy form, aby móc poczuć lekkość i wolność.

Uwięzieni w ludzkim ciele, które ma swoje granice, odczuwamy wiele emocji i przeżywamy wiele w naszym umyśle. Emocje są najsilniejszą reakcją ludzkiego ciała i ego. Gdy emocje nami rządzą, wtedy ciężko jest poczuć swoją duszę i jej głos.

Ciężko jest sobie wyobrazić dzień bez emocji. Wielokrotnie w ciągu dnia czujemy się szczęśliwi albo smutni, potem czujemy złość, aby zaraz potem się śmiać i żartować. Tak długo, jak mamy ludzkie ciało, nie uda nam się uciec od emocjonalnych huśtawek.

Emocje zmieniają się pod wpływem potrzeb i kondycji ciała, ponieważ mają swoje źródło w ciele. Emocje są jak chmury, jedna przepływa i pojawia się kolejna. Każdy pragnie unikać uczuć, których nie chce i mieć takie odczucia, których pragnie, ale emocje nie są łatwe do zarządzania, aby się pojawiały czy znikały na życzenie, jeśli nie masz własnej woli.

Większość emocji połączonych jest energetycznie z potrzebami pierwszych trzech czakr tj. pierwsze miejsce w kroczu odpowiada za potrzebę przetrwania i bezpieczeństwa. Drugie miejsce w jelitach to potrzeba kontroli i posiadania. Trzecie miejsce w splocie słonecznym to potrzeba jedzenia i rozpoznania. Emocje powstają, gdy chcemy zaspokoić te potrzeby albo gdy pojawiają się wyzwania w drodze do ich zaspokojenia.

Gdy jesteśmy w romantycznym związku z drugim człowiekiem, poszukujemy zaspokojenia tych potrzeb: posiadania, reprodukcji i rozpoznania. Gdy są one zaspokojone nazywamy to „zakochaniem”, gdy nie, pojawia się nienawiść i złość, gdy ktoś lub coś stanie pomiędzy tobą a drugim człowiekiem, nie pozwalając zaspokoić tobie tych potrzeb. Gdy ta „miłość” się kończy, czujemy wtedy samotność, tęsknotę, ale też zazdrość, odrzucenie czy złość. Wtedy emocje te blokują czwarte miejsce – serce. Gdy energia jest zablokowana w sercu, energia w całym ciele nie krąży dobrze. W efekcie energia ognia kumuluje się w głowie, a jelita i brzuch stają się zimne, co skutkuje bólami głowy, spiętym karkiem i ramionami, problemami ze snem, chorobami układu trawienia, niską odpornością organizmu, hemoroidami, problemami z wypróżnieniem, słabym krążeniem krwi w brzuchu i nogach, ogólnym osłabieniem organizmu prowadzącym do chorób.

Poszczególne emocje mają też bezpośredni wpływ na poszczególne organy. Np. kumulowanie złości wpływa negatywnie na funkcjonowanie wątroby, nadmierne zamartwianie się osłabia żołądek, smutek niszczy płuca, a lęk niszczy nerki. A także kondycja poszczególnych organów wpływa na emocje np. jeśli wątroba jest słaba, wtedy szybko irytujesz się i złościsz. Osoby ze słabym sercem często śmieją się bez powodu. Ci, którzy mają słaby żołądek są bardziej podatni na zmartwienia, a osoby ze słabymi nerkami są lękliwe i przestraszone nawet z błahych powodów.

Tak, jak negatywne emocje wpływają negatywnie na ciało. Tak pozytywne emocje wpływają pozytywnie na ciało. Potrzeby i emocje są naturalnymi elementami naszego życia.

Jak stać się mistrzem swoich emocji? Najpierw musisz rozpoznać swoje emocje w sposób szczery i ze współczuciem. Gdy będziesz rozwijał świadomość, uda ci się obserwować swoje emocje spokojnie i z dystansem, bez przesadzania. Gdy odczuwamy ból i czujemy się przytłoczeni skrajnymi emocjami, wtedy z łatwością wierzymy, że to właśnie emocje trzymają się nas i nie chcą nas opuścić. Ale naprawdę jest tak, że to my sami kurczowo trzymamy się emocji. Aby móc kontrolować uczucia musisz zdać sobie sprawę, że „To nie moje uczucia trzymają się mnie, ale to ja trzymam się ich”. Emocje są jak chmury, przepływają jedna za drugą, ale nie musimy kurczowo się trzymać każdej chmury, czekając aż sama zniknie.

Gdy odczuwasz negatywne emocje, których nie chcesz, możesz wykonać kilka prostych energetycznych zabiegów, które oczyszczą twoją duszę i poczujesz się od razu lżej. Bardzo dobrą techniką oczyszczania energetycznego jest Uzdrawianie przez Pępek.

Spróbuj zaobserwować swoje emocjonalne wzorce. Czy często zmienia się twój nastrój, gdy zmienia się otoczenie? Czy czujesz się nagle szczęśliwy, gdy druga osoba cię chwali, a niemalże od razu czujesz złość, gdy jesteś krytykowany? Gdy skoki emocji są wysokie, tym bardziej jesteś zdominowany przez emocje.

Najtrudniejszym wyzwaniem, aby wyswobodzić się z dominacji emocji, jest uwierzenie, że emocje nie są mną. Jeśli identyfikujesz się ze swoim ego, wtedy jesteś zadowolony, gdy ktoś ciebie chwali i czujesz złość, gdy ktoś ciebie krytykuje. Ale czując te wszystkie emocje, nie możesz spojrzeć klarownie na sytuację, nie potrafisz czysto myśleć. Emocje nie są tobą. Zawsze powtarzaj sobie „Moje emocje nie są mną, ale są moje”. Jeśli twoje życie jest jak ogród, to twoje emocje będą jak różne kwiaty kwitnące i schnące przez cały rok, w zależności od pory roku.


Zapraszam na 3 tygodniowy program coachingowy “Powrót do równowagi”

Ten program to okazja do:

Zresetowania, oczyszczenia i zrównoważenia energetyki swojego ciała, serca i umysłu. Przywrócenia pełnej równowagi psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. Rozbudzenia świadomości swojego ciała i ponownego połączenia się z nim. Zbudowania nowych, zdrowych nawyków pozyskiwania i przetwarzania informacji. Nauczenia się, jak wykorzystać swoje ciało i umysł w sposób konstruktywny, pozytywny i budujący.

TYDZIEŃ 1:

W pierwszym tygodniu będziesz:

  • codziennie wykonywać ćwiczenia pobudzające pracę jelit

  • oczyszczać pierwszą i drugą czakrę.

  • rozbudzać energię podstawy i uziemienia tak, aby poczuć większą stabilność, bezpieczeństwo i pewność siebie.

Już w pierwszym tygodniu rozpocznie się u Ciebie proces otwierania i samo uzdrawiania. Pobudzisz usuwanie toksyn z ciała i mózgu, jednocześnie temperatura Twojego ciała zacznie się regulować. Zaczniesz usuwać stres, usprawnisz elastyczność ciała i umysłu, podniesiesz poziom energii swojego ciała i koncentrację swojego umysłu.

TYDZIEŃ 2:

podczas drugiego tygodnia będziesz się skupiał na:

  • otwieraniu i oczyszczaniu czakry trzeciej i czwartej

  • prowadzeniu codziennej praktyki, dzięki której zbudujesz poczucie własnej wartości i asertywności

  • oczyszczaniu swojego serca z energii żalu, złości, lęku, poczucia niesprawiedliwości, braku sensu

W drugim tygodniu proces samo uzdrawiania i równowagi będzie coraz bardziej widoczny i wyczuwalny. Na tym etapie będziesz mocno pozbywać się niepotrzebnych emocji skumulowanych w swoim ciele i umyśle. Zaczniesz poznawać siebie na nowych, nieznanych dotąd, poziomach. Usprawnisz i wzmocnisz przepływ energii. Usuniesz negatywne wspomnienia i emocje, które zakorzeniły się w związku z przeżyciami w przeszłości nie miały dotychczas okazji oczyszczenia się. Etap ten jest potrzebny, aby zrobić nową przestrzeń i aby nowe do siebie przyciągnąć.

TYDZIEŃ 3:

trzeci tydzień będzie procesem:

  • integrowania poszczególnych części mózgu, abyś mógł uwolnić swój potencjał

  • budowania większej świadomości i nauki technik, dzięki czemu sprawisz, że twój mózg stanie się mocnym mózgiem

  • osiągnięcia równowagi psychicznej, lekkości ciała i ducha.

Trzeci tydzień jest poświęcony wykorzystaniu metod i technik, które głównie koncentrują się na integracji wszystkich struktur mózgu tj. części odpowiedzialnej za myślenie i analizę (neo cortex), części odpowiedzialnej za emocje (limbic system) i części odpowiedzialnej za funkcje ciała (część gadzia). Wyjaśnię Tobie ja te trzy warstwy Twojego mózgu ze sobą współpracują i jak je ze sobą synchronizować tak, aby ciało, umysł i emocje ze

sobą współgrały, były zdrowe i zrównoważone.


Jak rozpocząć:

Umów się na bezpłatne i niezobowiązujące spotkanie tzw. discovery session, które trwa 30 minut. Podczas spotkania odpowiem na wszystkie twoje pytania oraz jeśli zdecydujesz się na dalszą współpracę wspólnie ustalimy plan spotkań i warunki współpracy. kliknij: https://www.olamason.com/bookings-checkout/discovery-session-spotkanie-rozpoznawcze

41 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by Ola Mason.