Noworoczna Medytacja na 2021

Usiądź wygodnie, poczuj swoją pozycję ciała, miejsce, otoczenie, w którym się znajdujesz. Daj sobie czas aby wyregulować oddech. Spróbuj poczuć głębiej, jak oddycha Twoje ciało, które przestrzenie ciała są poruszane przez oddech, daj sobie czas.

Wyprostuj kręgosłup - pozwól energii popłynąć, przepłynąć przez Twoje ciało, poczuj Twoje ciało staje się coraz bardziej miękkie. Obserwuj swoje ciało, oddech i energię od czubka głowy w dół, zrelaksuj, poczuj spokój, odpuszczenie i uwolnienie.

Przywołaj teraz do swojego umysłu pragnienie na najbliższy rok, na ten czas, czego pragniesz, czego potrzebujesz, czego Ci brak? Przywołaj tę rzecz, sprawę, sytuację życiową, których pragniesz, aby zaistniały w Twoim życiu i gdy to robisz, pozwól jednocześnie, aby Twoja klatka piersiowa była otwarta, a brzuch miękki. Czujesz swoje pragnienie całym swoim ciałem, być może jest to przywiązanie do czegoś lub kogoś, lub chęć odkrycia całkiem nowej energii, nowego doświadczenia.

Rozpoznaj to pragnienie i POZWÓL MU BYĆ

to jest Twoja ludzka natura. Daj sobie pozwolenie i przestrzeń na swoje potrzeby i marzenia, daj sobie przyzwolenie.

Rozpocznij teraz głębsze poszukiwanie w swoim ciele, jak czujesz te pragnienia w swoim ciele? Wyobraź sobie teraz, że dostajesz to, czego chcesz -

jakie jest to uczucie dostać to, czego się pragnie?

Czy jest to uczucie spokoju i bezpieczeństwa? Uczucie przynależności, że nie jesteś sam? Czysta przyjemność ? Czy uczucie sprawiedliwości? Spróbuj to poczuć w swoim ciele.

To, czego próbujesz się teraz dowiedzieć, to


Jak Twój pragnący umysł chce się czuć?


i głębiej w sercu spróbuj poczuć, co Ci to daje? Ulgę? Akceptację? Spokój? Przynależność? Sprawiedliwość? Zrozumienie? Piękno? Subtelność? Że nie czujesz się już samotny? Nie myślisz o sobie źle? Poszukuj dalej, jak pragniesz się czuć?

Zadając sobie cały czas pytanie, czym jest ten prawdziwy dar, którego pragnę, co kryje się pod płaszczyzną tego marzenia, tego chcenia, tej rzeczy, tej sytuacji życiowej, co mi to ma wszystko dać? Czego naprawdę pragnie moje serce? Za czym tęskni? Jak chce się czuć?

I gdy to czujesz, teraz zdajesz sobie sprawę, że to już jest tu i teraz. Nie byłoby to możliwe to poczuć, tego dotknąć, gdyby to nie istniało już tu i teraz.


I na końcu naszej medytacji teraz porzuć tę myśl i wyobrażenie o tej rzeczy tylko bądź i doświadczaj tego uczucia, bądź tym uczuciem 💝51 views1 comment

Recent Posts

See All

©2020 by Ola Mason.