Kawa czy herbata? Czyli dlaczego prowadzę wywiady i podcasty i zapowiedź najnowszego spotkania live.

Pierwszy pomysł, aby zrobić z kimś wywiad pojawił się wraz z zamknięciem z powodu covidu wiosną tego roku. Nagle zostaliśmy od siebie odcięci, urwał się kontakt a pojawił wielki strach i panika. Nie ukrywajmy. Na początku, każdy przeszedł fazę strachu i paniki.


Teraz jest już troszkę inaczej. Mózg się przyzwyczaja i staje się odważniejszy. Choć zagrożenie wciąż takie same, poziom lęku jest mniejszy. Oswoiliśmy myśl o pandemii, zaczynamy normalnie funkcjonować. Chcemy pracować i spotykać się.


Pierwsze podcasty prowadziłam mieszkając jeszcze w Polsce. Zapragnęłam usłyszeć co u Was i zdałam sobie także sprawę, że spośród bliskich mi przyjaciół mam wielu, którzy są profesjonalistami w swoich dziedzinach i warto, aby świat się o nich dowiedział. W tym miejscu pragnę jeszcze raz podziękować za wspólne nagranie na zawsze uwiecznionych rozmów Małgosi Błaszczyk, dr Kasi Grudzień, Wiki Kurczak, Marcie Solarz, Kasi Ben Taleb i Anecie Falkiewicz.


I teraz także pragnę spotkać się online i porozmawiać o rzeczach ważnych z osobą, której ufam i którą polecam także swoim klientom.


Oto zapowiedź spotkania online z Karoliną Buchling - coachem i psychodietetykiem.

Karolinę znam od wielu lat i jestem pełna podziwu dla jej pracy. Karolina ma wspaniałą energię. Jej wkład, wytrwałość i wizja na przyszłość są godne naśladowania. Jest to osoba o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu. Cieszę się, że już jutro będę rozmawiać z Karoliną, gdyż to spotkanie i tematy, jakie zaplanowałyśmy idealnie wpasowują się w wizję mojej pracy.


A tematem rozmowy będzie medytacja jako praktyka uważności i łączenia ciała oraz umysłu. Dlaczego jest to ważne? Gdyż właśnie dzięki tej wiedzy i świadomości tych połączeń oraz procesów, możemy stworzyć dla siebie lepsze życie choćby w temacie odżywiania.

Karolina zajmuje się coachingiem osób z zaburzeniami odżywiania. To wąska działka specjalizacji. Jak jeść? Co jeść? Kiedy? Dlaczego mam jeść? To ostatnie pytanie najbardziej zaskakuje, gdyż każdemu wydaje się, że jedzenie jest odpowiedzią na głód, co wcale nie zawsze okazuje się prawdą. Gdy wgłębimy się w te tematy i przyjrzymy bliżej swoim wyborom, możemy wiele nowego odkryć na swój temat. Jak toksyczne mamy nawyki. Później możemy podjąć decyzję o ich zmianie i wprowadzić zmianę w życie. W tym pomaga medytacja i mindfulness, metody, których uczę od ponad dekady.


Weźmy przykład z codziennego życia – kawa czy herbata? Kawę pijam zawsze rano. Choć świadoma, że lepszym wyborem będzie woda z cytryną, to wybieram kawę. Dlaczego? Wspólnie z mężem mamy taki mały rytuał porannej kawy. Jest to najlepszy moment mojego dnia, kiedy mój mąż parzy dla mnie kawę i przynosi mi ją do łóżka. Ta poranna kawa ma dla mnie znaczenie, nadaje sens mojego dnia, łączy mnie z moim mężem, jest pięknym nawykiem, który świadomie kultywujemy. Tak bardzo, że na naszą 10 tą rocznicę ślubu kupiliśmy sobie nowe piękne szkockie podkładki pod kubki – tylko dwa, dla nas, dla naszej porannej kawy. Taka kawa nie może być szkodliwa, gdyż jest robiona i pita z miłością. Ta poranna kawa jest wyborem, radością i pięknym początkiem dnia.


Taka kawa to uzdrawianie. Daje mi więcej pozytywnej energii na cały dzień niż inna opcja – np. podjęcie wczesno-porannych ćwiczeń, które miałabym wykonać z przeświadczenia, że muszę i powinnam, że tylko dyscyplina, ciężka praca, odmawianie sobie przyjemności, asceza, krytyka, post, surowość i umartwianie się da mi to, czego pragnę. Z tego miejsca tu i teraz piszę więc – nie tak to działa.


Najważniejsze jest nie to, co robisz, ale jak to robisz.

Możesz więc rano wybrać cokolwiek – kawę, wodę, jogę, jogging, medytację – ważne jest to, dlaczego to wybierasz i z jaką energią to robisz – czy z miłością, czy z karaniem siebie. Daj sobie teraz odrobinę czasu na kontemplację tego tematu.


Jutro. Zapraszam gorąco do udziału w spotkaniu online, rozmowy na żywo pomiędzy mną i Karoliną. Spotkamy się, aby omówić jak ważny jest temat połączenia ciała i umysłu, szczególnie dla osób, które mają trudności ze zbudowaniem nowych, zdrowych nawyków. Umysł wie swoje, a ciało robi swoje. Jest to stan zniewolenia i może być powodem do smutku. Jednakże istotne jest zobaczenie światełka w tunelu, że są rozwiązania, że można to zmienić, można się wzmocnić na tyle, aby nie tkwić jako ofiara poddana swoim starym nawykom, braku energii, tyciu, chorowaniu, chaosie szukania nowych diet itp.


Trwale utrzymana zdrowa sylwetka, zdrowe ciało, uśmiech na twarzy nie pochodzą ani od wyboru diety ani od wyboru ćwiczeń. Zawsze pochodzą od świadomości siebie, uważności w swoim życiu i miłości do siebie. O tym wszystkim już jutro o 10.30 czasu UK/ 11.30 czasu PL na kanale FB: https://www.facebook.com/KarolinaBuchlingCoach/

26 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by Ola Mason.