Jak odblokować kreatywność w biznesie


Einstein powiedział „Kreatywność to zabawa inteligencji”. Ja dodam, że aby inteligencja mogła się bawić musi być w stanie zrelaksowanym. Z kreatywnością jest trochę tak, jak z pójściem na imprezę. Jeśli pojawimy się na imprezie spięci i poddenerwowani będzie nam ciężko czerpać z niej radość. Dopiero jak umysł trochę wyluzuje zaczyna czuć relaks, pojawia się odprężenie, bycie sobą. Tak samo jest w tańcu, aby siebie wyrazić trzeba być rozluźnionym. Jak tańczy osoba spięta, która „boi się co ludzie pomyślą?” No właśnie, tak jest z kreatywnością w każdej przestrzeni – w obrazie, w plastyce, w muzyce, w wokalu, w ruchu, w tańcu, w projekcie internetowym.


Zapewne zauważyliście, że na mojej stronie zaczęły się pojawiać ładne kolaże, graficzne układy. Nie korzystam z pomocy nikogo, o nie. Ja to robię sama proszę Państwa! :)

Sama nauczyłam się wszystkiego od podstaw. Już jakiś czas temu podjęłam kilka decyzji, jak chcę prowadzić swój biznes. Decyzje te są podjęte w oparciu o mój charakter i moje upodobania. Jeśli masz podobne, mogą Cię zainspirować.


Tworzę niezależnie.

Oczywiście, że potrzebujemy wsparcia produktów, oprogramowania, instrumentów. Aż tak zaawansowana to nie jestem, aby zbudować swój własny komputer😊 ale tworzę niezależnie od innych firm. Co to znaczy?

Gdy rozpoczynałam obecność w Internecie korzystałam z firm, które pomagały mi w tworzeniu stron i ich promocji. Wszystkie jednak bez wyjątku uzależniały mnie od siebie i zawsze w którymś momencie musiałam skorzystać z ich dodatkowo płatnej pomocy. Nie wyobrażałam sobie tak pracować przez następne 50 lat, dlatego podjęłam własną pracę i naukę nad podstawowymi elementami graficznymi, treścią i marketingiem. Ja się tego cały czas uczę, ale moją strategią i kolejną decyzją jest:

Zrównoważony rozwój.

Nie podejmuję się krótkich, nagłych i szerokich działań. Jestem jedną osobą, która może przetworzyć ograniczoną liczbę zapytań i wolę mieć dziennie 1 klienta ale przez 50 lat niż 50 klientów w 1 dzień i potem pustka, oczekiwanie i niepewność. Dlatego moje działania są zrównoważone, spokojne, nad regularnością pracuję.

Nie utożsamiam się z żadnymi rolami, które odgrywam.

Jak wiecie jestem tarocistką, ezoterykiem, instruktorką jogi, medytacji, uzdrowicielem, masażystką, coachem, strategiem, specjalistą. Mam wiele zawodów, ukończyłam wiele kursów i mogę robić wiele rzeczy. Ze strony biznesu może to być wadą, gdyż klient ma problem ze zidentyfikowaniem mnie i moich usług, ale z drugiej strony patrząc długoterminowo – to jest moje życie i mogę zmieniać role, w zależności od warunków.


A gdyby nagle Facebook przestał istnieć, co zrobi firma, która oparła całą swoją strategię na tej platformie? A gdyby nie można było wychodzić z domu – i każdy tego doświadczył, co zrobiła firma, która oparła cała swoją pracę na studiu realnym i uzależniła się od wizyt osób fizycznych? To wszystko upada jak domek z kart.


Kreatywność jest niezbędna do sukcesu wewnętrznego, poczucia radości. Kreatywność to zabawa inteligencji i taniec duszy, to zadowolenie i poczucie spełnienia. Wyjście poza jedną rolę i nieutożsamianie się daje poczucie wolności.

Jeśli prowadzisz swój biznes zapewne zrobiłeś to, bo pragnąłeś wolności. Zapewne w zamian dostałeś więzienie stresu, terminów, oczekiwań i to wszystko powoduje, że kreatywność, wolność i spełnienie są poza twoim zasięgiem.

Jeśli jesteś taką osobą i chciałbyś uwolnić się i nauczyć się: tworzyć niezależnie, rozwijać w sposób zrównoważony, kreować w wolności bez utożsamiania się z rolami. Zapraszam do współpracy. Wystarczy, że klikniesz na COACHING na górze i wypełnisz formularz. Będę czekać na Twoją wiadomość a potem na owoce naszej wspólnej pracy😊16 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by Ola Mason.