Emocje

Kilka faktów:

Wyraz „emocja” z ang. Emotion tj. e – motion, Energy in motion – energia w ruchu. Emocje mieszkają w ciele. Dopóki mam ciało, dopóty mam emocje. Zrobienie czegoś, czego później się żałuje np. kłótnia, pretensje dzieje się wtedy, gdy poziom energii jest niski spowodowany przez m.in. zmęczenie, głód, brak odpowiedniej praktyki jogi i medytacji. Wraz z regularnym treningiem jogi i medytacji poprawia się kondycja ciała, wyrównuje poziom energii, co ma wpływ na sposób przeżywania emocji. Na poziomie zaawansowanym emocje zmieniają się we wrażliwość.

Jak radzić sobie z własnymi emocjami:

Akceptacja poprzez obserwację siebie (wewnętrzny obserwator uruchamia się wraz z regularną praktyką) Akceptacja – nazwanie emocji np. Mam smutek (Nie mówimy „jestem smutny”) Uwolnienie poprzez praktykę tj. oczyszczanie, nie trzymanie w środku i nie wylewanie na innych Kreacja, przejście z Mózgu Emocjonalnego na Mózg Wrażliwy

Emocja i Organ, który jest osłabiany

Lęk - Nerki

Złość - Wątroba

Żal, żałoba - Płuca

Zmartwienie - Żołądek

Stres - Serce i mózg


Jak radzić sobie w sytuacji, gdy ktoś inny na mnie wyładowuje swoje negatywne emocje?


Jeśli nie jesteś jeszcze wystarczająco silna, aby zachować w takiej sytuacji spokój i uważność zaakceptuj siebie i swoją reakcję. Nawet jeśli po fakcie zorientujesz się, że negatywna emocja przejęła nad Tobą kontrolę, wraz z regularną praktyką medytacji i uważności zauważysz, że moment zdania sobie sprawy z tego, co się dzieje przybliża się do Ciebie, aż w końcu będziesz miała pełną kontrolę nad sytuacją i swoimi odczuciami.
23 views0 comments

Recent Posts

See All

©2020 by Ola Mason.